עיצוב טרי 2 – הצצה

בשבוע הבא יתקיים יריד "צבע טרי", יריד לאמנות עכשווית המתקיים זו השנה השביעית בתל אביב.

יריד צבע טרי 7

"צבע טרי" נוסד בשנת 2008 במטרה לקדם את תחום האמנות בישראל, לקרב את הקהל הרחב לאמנות במיטבה, להוות מקום מפגש בין קהל שוחר אמנות לבין גלריות, אמנים עצמאיים ובעלי מקצוע, כמו גם לשמש כבמה לחשיפת אמנים צעירים ומבטיחים במסגרת "חממת האמנים", ולאפשר רכישת עבודות מקוריות במחירים מוזלים.

בשנה שעברה התקיים לצד "צבע טרי" יריד "עיצוב טרי" הראשון, אשר הציג פרויקטים נבחרים של מעצבים ישראלים, מותגי עיצוב מובילים וחנויות עיצוב. היריד התקיים תוך שיתוף פעולה עם מוסדות מובילים בתחום העיצוב, ובראשם מוזיאון העיצוב חולון, והציע לקהל הרחב תמונת מצב של עולם העיצוב בישראל.

גם השנה יתקיים יריד "עיצוב טרי" כמתחם בתוך יריד "צבע טרי", ויציג פרויקטים נבחרים של מעצבים ומותגי עיצוב, אך התאכזבתי מאוד לשמוע כי השנה לא תתקיים חממה כחלק מ"עיצוב טרי". "עיצוב טרי" הראשון נתן במה לכ-30 מעצבים צעירים בראשית דרכם במסגרת "חממת העיצוב", ביניהם עדיטל אלה עם "עבודת אדמה", סטודיו טסלר-מנדלוביץ עם "יהלומי-עץ", וחן ביקובסקי עם גופי התאורה "Popup Lighting", וסיפק הצצה לכשרונות נדירים ומלאי השראה.

עדיטל אלה עבודת אדמה צילום שי בן אפרים

עדיטל אלה – "עבודת אדמה" צילום: שי בן אפרים

 

חן ביקובסקי פופאפ לייטינג צילום רונן טופלברג

חן ביקובסקי – Popup Lihgting צילום: רונן טופלברג

 

טסלר מנדלוביץ יהלומי עץ

טסלר-מנדלוביץ – תיקים צילום: יותם פרום

למרות האכזבה הרבה מאי-קיום החממה השנה, גם במסגרת הפרויקטים המוצגים ניתן למצוא השראה. ביריד "עיצוב טרי" השנה יוצגו קולקציות שנולדו מתוך שיתופי פעולה ביו מעצבים שונים, כך למשל: פרודקס ומיקה בר, סטודיו קוזי והילה שמיע, סטודיו ברמן ונגה חדד, והזוג נעם טבנקין ואורן ארבל.

עיצוב מוצר זה אחד התחומים המרתקים והיצירתיים ביותר שיש. אני תמיד נדהמת לראות את החשיבה המקורית, המעוף, והגילוי של דברים שיושבים לנו ממש מתחת לאף אבל אנחנו לא רואים אותם. מגדילים לעשות המעצבים שמוצאים דרכים חדשות לחבר בין חומרים שונים, משתמשים בחומרים ממוחזרים או משלבים בעבודתם עשייה חברתית.

לפניכם מדגם קטנטן מתוך הפרויקטים שיוצגו, שאני לפחות, לא מתכוונת לפספס:

הילה שמיע – Wood Casting

נתקלתי לראשונה בספסלים של הילה שמיע לפני יותר משנה, בשיטוט מקרי באתר DesignBoom.com, והתאהבתי.

Wood Casting היא סדרת רהיטים המשלבת עץ ואלומיניום, שמיע פיתחה את הטכנולוגיה ליצירת הרהיטים במהלך פרויקט הגמר בלימודים. החיבור בין החומרים נוצר על ידי מזיגת אלומיניום לוהט ישירות על גזע העץ כאשר המפגש בין השניים יוצר קו פחם רישומי הנותן לרהיט את היופי המדהים שבו.

http://www.hillashamia.com/

wood casting2

wood casting

הילה שמיע – wood casting הצילומים מתוך אתר המעצבת

 

 

אריאל צוקרמן וערן שמשוביץ – ריהוט גרפיטי Street Capture

פרויקט ייחודי שמתעסק בחיבור בין אמנות רחוב וריהוט. המעצבים חיברו לוחות עץ לקירות הרחוב, במטרה לספק באופן אנונימי לוח נקי לאמני גרפיטי.

לאחר שהמשטחים כוסו בגרפיטי, משטחי העץ נלקחו לסטודיו שם יוצרו מהם רהיטים.

הרהיטים משלבים צבע ומפיצים שמחה, ומגלמים בתוכם את תמצית הדחף היצירתי שקיים בכל אחד מאיתנו, גם אלו שלא מחכים להתגלות אלא רק מרססים את אמנותם להנאת הציבור.

http://ariel-design.com/

בקישור הבא ניתן לראות סרטון המתעד את הפרויקט:

http://www.youtube.com/watch?v=IdZKRxuwhHU

graf2

grafittii

אריאל צוקרמן וערן שמשוביץ – ריהוט גרפיטי Street Capture הצילום מאתר המעצב

 

סטודיו דפי רייס דורון – Control 75%

כל אמן / מעצב יודע, שאין דבר קשה יותר מלשחרר את השליטה. אנחנו כאלה פרפקציוניסטים ורוצים לשלוט בכל אספקט של היצירה, ולפעמים שוכחים לתת לטבע לעשות את שלו.

Control 75% היא סדרת שרפרפים המיוצרים בשיטה חדשה שפיתחה המעצבת לשימוש בפוליאוריטן מוקצף – ספוג שמייצרים ממנו בד"כ כריות לריהוט, וביציקה הוא בעל תכונה של תפיחה חופשית. הרהיט מיוצר ע"י יציקת הספוג לתבנית פתוחה, כאשר בתבנית הזכר נעולה מסגרת –  קונסטרוקציית העץ של הרהיט. כתוצאה מהריאקציה הכימית הטבעית שלו, הספוג גדל לתוך הקונסטרוקציה והיא זו שיוצרת את צורתו הסופית, בזמן שהספוג נדבק לקונסטרוקציה ונועל אותה.

בגלל- או בזכות – התפיחה החופשית, אין בתהליך הייצור שליטה מוחלטת על הצורה הסופית של הרהיט, וכל פריט הוא יחיד ומיוחד במינו.

75 control גיא הכט75 control2 גיא הכט

75 control3 גיא הכט

סטודיו דפי רייס דורון – Control 75% צילומים: גיא הכט

 

סטודיו יוביקו – אסיף עירוני

סטודיו יוביקו עוסקים בעיצוב של ריהוט בר קיימא ואביזרים המיוצרים מחומרים ממוחזרים.

קולקציית "אסיף עירוני" בוחנת את הפוטנציאל של פסולת בניין יבשה. הפסולת נאספה באתרי הפסולת המרכזיים של אזור גוש דן – חירייה והרצליה – ועובדה בסטודיו יוביקו ליצירת מכלול עיצובי מגוון.

כל סטודיו שעוזר לצמצם את כמויות הפסולת על הכדור, ועושה זאת בצורה אסטתית כ"כ, זוכה אצלי למקום של כבוד.

http://www.studioubico.com/

ubico1

סטודיו UBICO – אסיף עירוני Urban Harvesting התמונה מתוך אתר "צבע טרי"

סטודיו אבי פדידה – Grit

בסדרת רהיטי "Grit", משמשים נייר השיוף ותהליך השחיקה שלו כמרכיבים עיקריים.

הנייר משולב בקונסטרוקציות עץ אלון שנבנו בעבודת יד ואשר הושארו חשופות ככל שניתן.

http://www.avifedida.com/#!grit/c1eh4

בקישור הבא תמצאו סרטון המראה את תהליך העבודה:

http://www.youtube.com/watch?v=96ZnBaTkFy8

grit

fad1

סטודיו אבי פדידה – Grit התמונות מתוך אתר "צבע טרי"

 

COZY Décor

הינו בית עיצוב מוצר ויצירת גופי תאורה. יובל כרמל ואופיר זנדני מתבססים על טכנולוגיות מתקדמות בשילוב עם טכניקות קראפט מסורתיות, ליצירת מורפולוגיה ייחודית וחדשנית בחומרים טבעיים.

הפריט החביב עלי הוא גופי התאורה "Ghost", שעשויים מאריג בהדפסת תלת מימד, ומזכירים את תחפושות רוחות הרפאים…

http://www.cozy-decor.com/

ghost.01

Cozy Decor – Ghost התמונה מאתר הסטודיו

טרמינל עיצוב בת-ים

"טרמינל עיצוב" הינה תוכנית למעצבים צעירים הפועלת באזור העסקים המתחדש של בת-ים. במסגרת התוכנית נבחרים מידי שנה כ-15 מעצבים צעירים מובילים בתחומם ומקבלים ליווי אישי לקידום ופיתוח מקצועי.

http://designterminal.wix.com/designterminal

terminal

רשימת המציגים המלאה ביריד "עיצוב טרי": כרם קמינסקי, COZY Décor, Knots Studio, אורן ארבל ונעם טבנקין, אירה רוז׳בסקי, אסף וינברום, אקווה קריאיישנס, אריאל צוקרמן וערן שמשוביץ, בן ברוידא, ג'וזפון שטיחים, גלית ברק, גלריה דיזיין ספייס ואבן קיסר, דניאלה להבי, הילה שמיע, טאלנטס דיזיין, טרמינל עיצוב בת-ים, יסמין וינוגרד, ליאור שולק חי, מג'נטה, מונקי ביזנס, מרתה ריגר, נוי אלון, נועם דובר ומיכל צדרבאום, סטודיו אבי פדידה, סטודיו ברמן, סטודיו דור כרמון, סטודיו דפי רייס דורון, סטודיו יוביקו, סטודיו לעיצוב נויקי, סטודיו קאהן, ענבל כהנר, פרודקס ומיקה בר, קסטיאל as is, שרון סידס סטודיו לעיצוב, תמר ניק.

יריד צבע טרי 7 יתקיים בהיכל הספורט העירוני החדש, מתחם הדרייב אין, תל-אביב (מצפון למרכז הירידים).

תאריכים ושעות הפתיחה:

שלישי 4.11.14 22:00-17:00
רביעי 5.11.14  22:00-17:00
חמישי 6.11.14 22:00-17:00
שישי  7.11.14  10:00- 18:00
שבת  8.11.14  21:00-10:00

למידע נוסף: http://www.freshpaint.co.il/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים